Firma CONTENUR wzięła w zeszłym tygodniu udział w inicjatywie Innovate4Climate – najistotniejszym wydarzeniu w dziedzinie finansowania i inwestycji oraz rynków klimatycznych, które po raz pierwszy odbyło się na kontynencie azjatyckim.

Wydarzenie to jest platformą skupiającą liderów ze świata biznesu, finansów, polityki i technologii i ma na celu usprawnienie działań na rzecz finansowania inteligentnego rozwoju klimatycznego.

Raúl Amérigo, Asia Pacific Regional Manager z ramienia firmy CONTENUR, wraz z innymi kolegami z branży, wziął udział w konferencji na temat odpadów z tworzyw sztucznych i zmian klimatycznych, aby podkreślić istotność kwestii prowadzenia skutecznej gospodarki odpadami.

– „Gospodarka odpadami na terenie Azji wciąż jeszcze znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Wyjątkiem jest tu Singapur z trzema wysokowydajnymi spalarniami odpowiadającymi najnowocześniejszym standardom. W kilku nielicznych krajach, takich jak Indonezja czy Tajlandia, następuje stopniowa poprawa w zakresie gospodarowania odpadami, niemniej wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Z naszego doświadczenia wynika, że każdy kraj, zwłaszcza w Azji, ma różne polityki. Wśród rozmaitych inicjatyw prowadzonych w tym regionie promujemy sortowanie produktów według ich składu, gdyż w co najmniej 70 procentach tych krajów nie istnieje praktycznie żadna świadomość konieczności prowadzenia recyklingu” – wyjaśnił Raúl.

Wydarzenie to ma na celu zgromadzenie czołowych pomysłodawców wyrażających zainteresowanie połączeniem innowacji klimatycznych z możliwościami inwestycyjnymi oraz przekształceniem dialogu w konkretne działanie.