Targi były doskonałą okazją do zaprezentowania najświeższych nowości na włoskim rynku.
Po kilkuletniej nieobecności włoski oddział firmy Contenur zawitał ponownie na wystawę Ecomondo 2014, która odbyła się we włoskim mieście Rimini w dniach od 5 do 8 listopada.

Na liczącym ponad 100 m2 stoisku Contenur pokazał nowe rozwiązania w dziedzinie pojemników na odpady. Jednym z nich był pojemnik z załadunkiem bocznym o pojemności 2200 litrów z systemem kontroli napełniania, zliczającym ile razy dany pojemnik był napełniany oraz z indywidualną kartą zbliżeniową. Drugą z zaprezentowanych nowości był system Bindog, opracowany przez Contenur i Ferrovial CI 3, pomyślany jako sieć inteligentnych koszów na śmieci na składowanie psich odchodów.

Pierwsze rozwiązanie umożliwia użytkownikowi otwieranie pojemnika za pomocą karty zbliżeniowej i umieszczenie worka ze śmieciami w kiosku wrzutowym o ograniczonej pojemności wynoszącej 25 litrów. Ww. system kontroluje liczbę umieszczonych worków i częstotliwość ich składowania. System wspomaga segregację odpadów w miejscu ich powstawania, co przekłada się na redukcję kosztów zbiórki śmieci.

Drugie rozwiązanie zostało opracowane, by zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania psich odchodów i nagrodzić użytkowników za korzystanie z systemu. Pokaz działania obydwu rozwiązań odbył się na miejscu na stanowisku firmy Contenur.

Ecomondo 2014

Wystawę Ecomondo 2014 odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, co oznaczało wzrost liczby zwiedzających o 8,6% w porównaniu z 2013 rokiem. Należy podkreślić wysoką liczbę uczestników z zagranicy – na targach obecni byli wystawcy pochodzący z 86 krajów świata, w tym z 30 zza oceanu. Najliczniej reprezentowanym krajem była Turcja, tuż za nią uplasowały się Bałkany i kraje północnoafrykańskie. Ponadto w tej edycji wzięło udział sporo krajów wschodnioeuropejskich.

Targi Ecomondo zapewniają europejskim przedsiębiorstwom działającym w sektorze „Green Economy” lepszą widoczność, a ponadto stały się międzynarodową platformą cieszącą się najwyższym prestiżem w regionie śródziemnomorskim w dziedzinie ekoinnowacji i zamiany odpadów w zasoby.