System bocznego załadunku CONTENUR OVAL zapewnia szybkie opróżnianie pojemników i redukcję częstotliwości odbioru odpadów, co przekłada się na niższe koszty tej usługi. Wzornictwo pojemników OVAL pozwala im doskonale wpasować się w przestrzeń miejską i stanowić alternatywę dla systemów podziemnych.

Zastosowanie systemu bocznego załadunku służy optymalizacji prowadzonej przez miasta i gminy segregacji odpadów. Dzięki mechanizacji procesu, opróżnianie pojemników odbywa się niezwykle szybko, a pojemność 2000 – 3000 l pozwala na redukcję częstotliwości odbioru odpadów. Wszystko to obniża koszty usługi. Projektanci pojemników CONTENUR serii OVAL położyli dodatkowo nacisk na wzornictwo, dzięki czemu uzyskano produkty o ponadczasowej stylistyce, które doskonale wpasowują się w przestrzeń miejską i mogą stanowić alternatywę dla pojemników podziemnych: zapewniając dużą objętość przy wykorzystaniu niewielkiej powierzchni, a jednocześnie nie wymagając prowadzenia prac ziemnych na etapie realizacji inwestycji.

Wysokość 1,6 m oznacza, że pojemniki nie ograniczają widoczności pieszym poruszającym się w przestrzeni miejskiej. Inżynierowie CONTENUR przewidzieli wygodne otwieranie pokrywy pojemnika, z opcją ułatwienia dostępu osobom niepełnosprawnym. Dostępne jest opcjonalne wyposażenie elektroniczne pozwalające ograniczyć dostęp do pojemników osobom nieupoważnionym. Produkty wykonane są z polietylenu HDPE, który po zakończeniu eksploatacji nadaje się w 100% do ponownego wykorzystania, oraz posiadają certyfikaty potwierdzające zgodność z normami EN 170001 i EN 12574.