W dniach 17, 18 i 19 października w Poznaniu odbyły się targi Poleco. Dzięki ponad 7000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej jest to kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Polsce. Podczas trzydniowego wydarzenia uczestnicy mogli odwiedzić przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku surowców oraz zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, a także producentów wyposażenia i sprzętu komunalnego. W programie znalazły się wydarzenia, wykłady i prezentacje skierowane do szerokiego grona odbiorców. Dotyczyły one najnowszych trendów rynkowych związanych z innowacyjnością, recyklingiem i zrównoważonym rozwojem.

CONTENUR zaprezentował swoje rozwiązania na stoisku specjalnie zaprojektowanym na tę okazję. Jego wizerunek koncentrował się na zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko naturalne. Odwiedzający nas Klienci mogli zobaczyć na miejscu dwu- i czterokołowe pojemniki, które produkowane są lokalnie w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Mielcu. Została im przedstawiona bardzo szeroka gama produktów z dużą liczbą akcesoriów i możliwością personalizacji, które ułatwiają mieszkańcom segregację odpadów. Nowością tegorocznej ekspozycji był pojemnik CONTENUR OVAL przewidziany do pracy w systemie bocznego załadunku, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród osób odwiedzających targi.

ZŁOTY MEDAL POLECO 2023

System bocznego załadunku CONTENUR OVAL zdobył ZŁOTY MEDAL targów POLECO 2023. Ta prestiżowa nagroda została wręczona w pierwszym dniu targów reprezentantom polskiego przedstawicielstwa GRUPY CONTENUR, pani Bernadecie Kieszek i panu Michałowi Zięciakowi.

System bocznego załadunku zapewnia szybkie i bezpieczne opróżnianie pojemników (dzięki mechanizacji procesu), zmniejsza częstotliwość odbioru odpadów, dzięki pojemnościom 2000 i 3000 litrów. Wzornictwo pojemników CONTENUR OVAL pozwala na idealne wkomponowanie ich w przestrzeń miejską i stanowi alternatywę dla systemów podziemnych, dzięki dużej pojemności i niewielkiej zajmowanej powierzchni, bez konieczności prowadzenia prac ziemnych na etapie realizacji inwestycji.