Dygowo, selektywna zbiórka odpadów na Pomorzu

Dygowo, selektywna zbiórka odpadów na Pomorzu Dygowo, selektywna zbiórka odpadów na Pomorzu Dygowo, selektywna zbiórka odpadów na Pomorzu

Dygowo jest spokojną gminą położoną w chętnie uczęszczanym przez turystów powiecie kołobrzeskim (województwo zachodniopomorskie). Herb miejscowości nawiązuje do bogactwa naturalnego okolicy: lasów (liście dębu), rzeki (ryba i fale) oraz żyznych gleb (zboże). Ten przepiękny wzór graficzny został umieszczony przez polską fabrykę Contenur na ponad trzynastu tysiącach pojemników dostarczonych w ramach rozbudowy systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Pod nim wykonano opisy frakcji zbieranych surowców wtórnych. Dodatkowo każdy pojemnik oznaczono indywidualnym numerem seryjnym, a wszystko to wykonano w trwałej technologii termodruku. Największe pojemniki (1100 l) zostały dodatkowo wyposażone w odpowiednie otwory wrzutowe umożliwiające mieszkańcom wygodną segregację odpadów.

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym Contenur w Mielcu pojemniki wytwarzane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości, jak również z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Oznaczenia (opis frakcji, logo operatora lub herb miasta czy gminy, jak również numer seryjny) wykonywane są w technologii trwałego termodruku, która polega na wgrzewaniu folii w wybranym kolorze w masę pojemnika. Jest to metoda istotnie odróżniająca się od innych technik, np. polegających na nanoszeniu farby na powierzchnię wyrobu. Termiczne łączenie folii z materiałem pojemnika wymaga zastosowania metalowych matryc wykonanych w oparciu o wcześniej przygotowany projekt, co zapewnia trwałość naniesionych grafik i tekstów przy jednoczesnej wysokiej jakości formy wizualnej.

Opcjonalnie pojemniki mogą zostać wyposażone w pedały do podnoszenia pokrywy lub zamki i otwory wrzutowe, co pozwala na efektywną segregację z zachowaniem zasad higieny. Dwukołowe pojemniki na odpady BIO mogą zostać wyposażone w ruszt odciekowy i otwory wentylacyjne, co korzystnie wpływa na jakość uzyskanego w ten sposób surowca. Możliwy jest też montaż podczas procesu produkcji chipów RFID, dzięki którym administrowanie systemem gospodarki odpadami staje się prostsze i bardziej wydajne.

Potrzebujesz więcej informacji?