Ekipa z ramienia firmy CONTENUR w Wielkiej Brytanii pokona w lipcu na rowerze trasę z Anglii do Francji, udzielając tym samym wsparcia na rzecz solidarnych działań o charakterze charytatywnym.

Ten złożony z dziewięciu osób zespół utworzony jest przez pracowników i klientów firmy CONTENUR, którzy 18 lipca wyruszą z londyńskiego Cutty Sark, aby w dniu 20 lipca dojechać do paryskiej Wieży Eiffla, przejeżdżając ogółem dystans 500 kilometrów w 3 dni. Będą oni również dysponować specjalną ekipą udzielającą im niezbędnego wsparcia.

Od 3 lat firma CONTENUR aktywnie wspiera rozmaite inicjatywy społeczne, takie jak poprawa sytuacji w zakresie leczenia chorób psychicznych czy walki z rakiem. W tym roku wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostaną na działalność organizacji o nazwie Manchester Tourettes Support Group. Zespół Gillesa de la Tourette’a (zespół Tourette’a lub ST) to zaburzenie z pogranicza neurologii, objawiające się początkowo w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, przed ukończeniem 18. roku życia. Zespół Tourette’a charakteryzuje się licznymi tikami motorycznymi i fonicznymi, utrzymującymi się przez ponad rok. Te mimowolne tiki (których pacjent nie jest w stanie kontrolować) mogą być niezwykle skomplikowane i angażować całe ciało. Ich przykładem może być kopanie czy tupanie.

Manchester Tourettes Support Group została powołana do życia 2 lata temu, aby pomagać i wspierać osoby dorosłe oraz dzieci zmagające się z zespołem Tourrete’a. Grupa ta jest pierwszą, jaka została utworzoną w północno-zachodniej Anglii, zaś obecnie liczy ponad 300 członków, którzy otrzymują pomoc i proszą o wsparcie bezpośrednio za pośrednictwem swojej grupy na Facebooku. Dodatkowo organizowane są comiesięczne spotkania, w których regularnie uczestniczy średnio 70 osób.

Te comiesięczne spotkania zapewniają tym osobom bezpieczne i pełne wyrozumiałości otoczenie, w którym zarówno one same, jak i ich rodziny mogą uzyskać bezwarunkową pomoc i wsparcie, a także uczestniczyć w rozmaitych zajęciach.

CONTENUR postawiła sobie za cel zebranie 5000 funtów, które umożliwią organizacji Manchester Tourettes Support Group dalsze udzielanie pomocy wszystkim potrzebującym jej rodzinom.

Jeśli chcesz dokonać darowizny, kliknij na poniższy link. Wszelka pomoc będzie mile widziana: https://www.justgiving.com/crowdfunding/contenur-ukltd