Nowy standard recyklingu w Madrycie.

 Rada Miasta ujawniła, jak będzie wyglądał nowy pojemnik, zaprojektowany specjalnie dla Madrid 360, zacznie pojawiać się na ulicach jeszcze tego lata.

Miasto Madryt zrobiło krok naprzód w wydajnej i efektywnej gospodarce odpadami miejskimi, wdrażając swój nowy model pojemnika o dużej pojemności.

Nowy produkt jest częścią stołecznego kontraktu na konteneryzację, zbiórkę i transport odpadów, którego zadanie 4 (konteneryzacja) zostało przyznane firmie CONTENUR 6 miesięcy temu.

Zaprojektowany przez CONTENUR dla Madrid 360º

Projekt nowego pojemnika opiera się na 6 podstawowych założeniach strategii Madrid 360.

Zdrowy: ma pastelowe i przyjemne kolory oraz kształt.

Wydajny: maksymalna funkcjonalność i lepsze wykorzystanie przestrzeni publicznej.

Globalny: pomyślany przez wszystkich i dla wszystkich, poprawiający ogólną estetykę i standaryzujący wyspę pojemnikową.

Inteligentny: poprawa kontroli nad odpadami i usług związanych z ich gospodarką.

Dostępny: pomyślany tak, aby był łatwiejszy w użyciu dla każdego, kto mieszka w Madrycie, zapewniając dostęp na właściwej wysokości.

Zrównoważony rozwój: minimalizacja wpływu na środowisko podczas procesu produkcyjnego. Wykorzystane zostają wyłącznie materiały w 100% pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu.

Podsumowując, uniwersalny i dostępny pojemnik, wpisujący się w strategię miasta w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym (Projekt przyjazny środowisku, optymalizacja materiałów oraz możliwość ponownego wykorzystania komponentów. Po zakończeniu eksploatacji pojemnika można poddać go recyklingowi i włączyć ponownie do łańcucha produkcyjnego nowych pojemników).

Pojemnik zaprojektowany wyłącznie dla Madrytu, w którym wykorzystano niektóre z najbardziej wyróżniających się elementów miasta.

NAJWIĘKSZY KONTRAKT W EUROPIE 

CONTENUR, lider branży w Hiszpanii i trzeci gracz rynkowy w Europie, zdołał zdobyć największy kontrakt na dostawy pojemników, jaki kiedykolwiek podpisano w Europie, co umacnia jego pozycję na kontynencie.

Firma CONTENUR potwierdza, że ten kontrakt wspiera ekspansję zapoczątkowaną 3 lata temu dzięki najnowszemu planowi strategicznemu, który wśród głównych aspektów rozwoju obejmuje konsolidację wiodącej pozycji w Europie Południowej.

Kontrakt ten, wraz z resztą wdrożeń w głównych miastach Hiszpanii w ostatnich latach, czyni CONTENUR firmą z największą liczbą wyprodukowanych i wdrożonych pojemników na odpady komunalne o dużej pojemności na całym świecie.

CONTENUR jest liderem na rynku, ponieważ od ponad 35 lat stawia na innowacyjność i jakość, zarówno w odniesieniu do swoich produktów, jak i procesów, a także dzięki międzynarodowej ekspansji, która umożliwiła firmie prowadzenie działalności w 50 krajach.